Home
   



2019 CHAMPIONSHIP TEAMS

ONLY TEAMS LISTED BELOW MAY FISH THE CLASSIC.
If your team or division is not listed and you believe this is an error please contact your director.

Teams listed below have qualified for the Championship. Entries must be received by the entry deadline 2/4/19.
After the entry deadline if a full field has not been reached additional teams may be moved up the list to fill open positions.


BTC= Bassmaster Team Championship. If you are not registered for the BTC you may include
a $30 check and form with your entry. Please visit this page to print form. HERE

 

QL

ANGLER1

ANGLER2

DIVISION

REG

OPT

DD

BTC

1

CAMERON NESTERENKO

ANDREW WOOLEY

ARKANSAS RIVER

2

SCOTTY SMITH

GAVIN SMITH

ARKANSAS RIVER

3

JUSTIN WISE

JEFF PUCKET

ARKANSAS RIVER

4

WES MCCULLOUGH

JUSTIN LAMBERT

ARKANSAS RIVER

5

SAM EASTWOOD

SHANNON PIERCE

ARKANSAS RIVER

6

ERIC CLARK

BRANDON RHODEN

ARKANSAS RIVER

7

JACOB PERKINS

ALAN PERKINS

ARKANSAS RIVER

8

STAN GRIZZLE

CHASE THORNTON

ARKANSAS RIVER

9

JEFF GRAPPE

BRAD SHERRILL

ARKANSAS RIVER

1

GREG COLEMAN

TRAVIS GILLETT

SHELBYVILLE LAKE

2

MARK MASON

MATT WOLFE

SHELBYVILLE LAKE

3

GLENN BATES

KURT GARDNER

SHELBYVILLE LAKE

4

SHANE HASLETT

LANCE DASENBROCK

SHELBYVILLE LAKE

5

DON MINICH

DOUG DURBIN

SHELBYVILLE LAKE

6

JEFF BURDICK

BO BROWN

SHELBYVILLE LAKE

7

BILL MCNUTT

TIM FAIRCLOTH

SHELBYVILLE LAKE

8

BRIAN OYLER

BROCK OYLER

SHELBYVILLE LAKE

WC1

DAVID KEEFER

BUTCH JONES

SHELBYVILLE LAKE

WC2

TAD GREEN

ZACH TURNER

SHELBYVILLE LAKE

1

MARK HEWKIN

JERAMIE HEWKIN

GENEVA

2

JOHN DEMAY

BRANNON DALEY

GENEVA

3

RICK FRY

TRAVIS ALCOCK

GENEVA

4

JOE POLLAK

BRAD WESSLING

GENEVA

5

VAUGHN CAPASSO

CHRIS CAPASSO

GENEVA

6

KEN WINSTON

KARL KUCIK

GENEVA

7

ALEX BARBOUR

PAUL DRISCOLL

GENEVA

8

BILL OLSON

KENNEDY GREAR

GENEVA

9

TOM GRADOWSKI

BEN FRANKLIN

GENEVA

10

WILLIAM HEIM

RICK DASKO

GENEVA

11

ADAM BARNARD

LES BARNARD

GENEVA

12

JOE HUGHES

JEFF SCHREINER

GENEVA

13

TYLER ZIMMERMAN

MAX GEYER

GENEVA

14

PETE TERRANOVA

MIKE RACLAWSKI

GENEVA

15

TYLER UTEG

DILAN ERATH

GENEVA

16

TIM BOYLE

TYLER BOYLE

GENEVA

17

ADAM SCHUTT

GARY CONRAD

GENEVA

18

ANTONIO GROSSI

JIM RETTIG

GENEVA

19

LANCE MARTIN

SCOTT RENFREE

GENEVA

20

MIKE LEVANS

BRUCE BEHRNS

GENEVA

WC1

CRAIG PANFIL

TYLER PANFIL

GENEVA

WC2

MIKE GONET

MIKE ROESER

GENEVA

WC3

JESSE SNOPEK

SCOTT SCHMIDT

GENEVA

WC4

KEITH NEMCEK

KYLE CHAIRES

GENEVA

WC5

DAVID SHERMAN

GREG LISAK

GENEVA

1

ANDY MAIER

STEVE GLYNN

CENTRAL MICHIGAN

2

HAYDEN GOSEN

DENNIS STOLZ

CENTRAL MICHIGAN

3

TOM SHOEMAKER

CODY FIRMAN

CENTRAL MICHIGAN

4

TOM PATTEN

JEFF YORKS

CENTRAL MICHIGAN

5

DAVID RICHARDSON

KEN KLENKE

CENTRAL MICHIGAN

6

MIKE PARSONS

BOB HITCHCOCK

CENTRAL MICHIGAN

WC1

REGGIE SHELTON JR

REGGIE SHELTON SR

CENTRAL MICHIGAN

1

JOSH WRIGHT

RYAN MILLS

SOUTHEAST MICHIGAN

2

DAN COPELAND

MIKE COOPERSMITH

SOUTHEAST MICHIGAN

3

SCOTT TYRELL

KYLE RATLIFF

SOUTHEAST MICHIGAN

4

MIAH BURGER

CHRISTA ALVARADO

SOUTHEAST MICHIGAN

5

JASON WILLBUR

JENNIFER WILLBUR

SOUTHEAST MICHIGAN

6

JACOB SAUNDERS

TRAVIS GARDNER

SOUTHEAST MICHIGAN

7

JOE HOOVER

TRENT MCPHEETERS

SOUTHEAST MICHIGAN

WC1

RICHARD COLON

GEORGE LORD

SOUTHEAST MICHIGAN

WC2

JACOB WILLIAMSON

RON WILLIAMSON

SOUTHEAST MICHIGAN

1

KURT KAHL

MIKE FELDERMANN

MISSISSIPPI POOL 13

2

ADAM CRIGGER

SCOTT CRIGGER

MISSISSIPPI POOL 13

3

COLE ATKINSON

TANNER ATKINSON

MISSISSIPPI POOL 13

4

JAMIE CURIA

NATHAN GRAVERT

MISSISSIPPI POOL 13

5

DOC MERKIN

DON MAY

MISSISSIPPI POOL 13

6

ROBERT KNACKSTEDT

RYAN GILBERT

MISSISSIPPI POOL 13

7

RYAN NELSON

MARK DEMPSEY

MISSISSIPPI POOL 13

8

CHUCK FISER

ROGER KOOPMAN

MISSISSIPPI POOL 13

9

BOB HUTCHCROFT

RODNEY SCHNOOR

MISSISSIPPI POOL 13

10

DENNIS KAYS

DAVID KAYS

MISSISSIPPI POOL 13

11

STEVE IVES SR

TOM IVES

MISSISSIPPI POOL 13

12

JEFF GEE

STEVE MAJEWSKI

MISSISSIPPI POOL 13

13

STEVE IVES JR

TODD CAGNONI

MISSISSIPPI POOL 13

14

RON REEG

ROBERT ROWAN

MISSISSIPPI POOL 13

15

JEFF REED

ADAM CERUTI

MISSISSIPPI POOL 13

16

GERRIT HOLST

CHRIS DYKES

MISSISSIPPI POOL 13

17

JON DITTMAR

JEREMY DITTMAR

MISSISSIPPI POOL 13

WC1

ADAM BOWMAN

KORY KUHLMAN

MISSISSIPPI POOL 13

WC2

MARK STEIGER

TERRY MATHIAS

MISSISSIPPI POOL 13

WC3

JIM COMBS

SHANE TREU

MISSISSIPPI POOL 13

WC4

DOUG AUGUST

KEVIN DOYLE

MISSISSIPPI POOL 13

1

STEVE MARSHALL

DRAKE MARSHALL

REND LAKE

2

NEIL MCCORD

STEVE SIZEMORE

REND LAKE

3

TRAVIS GRAHAM

ROBERT HAWKINS

REND LAKE

4

RYAN WAKEMAN

DEREK OWEN

REND LAKE

5

DANIEL WILKE

MIKE GREANEY

REND LAKE

6

DENNIS HEAPE

MIKE FRISCH

REND LAKE

7

CHAD KWIATKOWSKI

MELVIN BATHON

REND LAKE

8

JAMES SCHUBERT

BRYAN BAYER

REND LAKE

9

DON SHAFFER

LARRY HULL

REND LAKE

10

GW GASS

JOSH HEFNER

REND LAKE

11

MATT SWALLS

AUSTIN SWALLS

REND LAKE

12

ALAN METJE

JARRED METJE

REND LAKE

1

RON JOHNSON

TYSON SHOOT

CEDAR LAKE

2

JOSH JACKSON

LUKE ESTEL

CEDAR LAKE

3

SCOTT MORBER

MARC HAWTHORNE

CEDAR LAKE

4

CRAIG NICHOLSON

RODNEY NICHOLSON

CEDAR LAKE

5

DOUG BATES

RICHARD ARMSTRONG

CEDAR LAKE

6

JONATHAN BLATTEL

TOM BLATTEL

CEDAR LAKE

7

CHRIS CLUTTS

TREY TOPP

CEDAR LAKE

8

MIKE HAMMERS

TROY DISHNER

CEDAR LAKE

WC1

COLLIN CHILDERS

SHAUN DILTZ

CEDAR LAKE

WC2

CHARLEY GLIDEWELL

LONNIE SADLER

CEDAR LAKE

1

KEVIN RENTH

KYLE MONICAL

KINKAID LAKE

2

JEFF SYKES

HANK BANYCKY

KINKAID LAKE

3

JON TEMPLETON

LES GORDON

KINKAID LAKE

4

LARRY HASTINGS JR

JOSH COPPEDGE

KINKAID LAKE

5

BRAD ALLSUP

GREG GAMMILL

KINKAID LAKE

6

SCOTT NEIGHBORS

LARRY LENCE

KINKAID LAKE

7

CARL BROCKWAY

JOE SEGELHORST

KINKAID LAKE

8

CASEY FORRESTER

RYAN POVOLISCH

KINKAID LAKE

9

JEFF KOCH

JOHN LOESCHE

KINKAID LAKE

10

JIM BUDDE

LUKE BUDDE

KINKAID LAKE

11

TONY DOWDY JR

TONY DOWDY SR

KINKAID LAKE

12

NATHAN CRAIN

MICHAEL GOLDMAN

KINKAID LAKE

WC1

CRAIG KUHNERT

CRAIG DUVARDO

KINKAID LAKE

WC2

JASON BARBER

CORY SINGLETARY

KINKAID LAKE

WC3

JERRY CRAWFORD

MIKE CRAWFORD

KINKAID LAKE

1

JOE MORRIS

JOEY MORRIS

SMITHLAND POOL

2

JEFF FULKERSON

JUSTIN CONKLE

SMITHLAND POOL

3

STEVE SANDERS

MIKE MOTT

SMITHLAND POOL

4

SCOTT SCHEICH

SCOTT KENNEDY

SMITHLAND POOL

5

TOM OXFORD

JEREMY WALLACE

SMITHLAND POOL

6

ART HUNT

BRANDY HUNT

SMITHLAND POOL

1

JACOB HARTKE

CHAD BRITTON

NEWTON LAKE

2

BRIAN ALLEN

SHAWN DOSSEY

NEWTON LAKE

3

RYAN ARMSTRONG

CHRIS REYNOLDS

NEWTON LAKE

4

JASON WALKER

STEVE BOWCOCK

NEWTON LAKE

5

MARK GOEBEL

DUSTY LINDEMAN

NEWTON LAKE

WC1

COREY REYNOLDS

MATTHEW GRIGGS

NEWTON LAKE

1

RICK FRY

TRAVIS ALCOCK

SOUTHEAST WISCONSIN

2

JAY WOLLENBERG

KEVIN FASSBIND

SOUTHEAST WISCONSIN

3

TYLER ZIMMERMAN

MAX GEYER

SOUTHEAST WISCONSIN

4

DAN HIGHT

CORTES MACACHOR

SOUTHEAST WISCONSIN

5

STEVE LOPEZ

NATHAN WIRSBINSKY

SOUTHEAST WISCONSIN

6

SPENCER HAHN

BEN WANKE

SOUTHEAST WISCONSIN

7

CARL FINLEY

JON WOJAK

SOUTHEAST WISCONSIN

8

HARRY MARSH II

HARRY MARSH III

SOUTHEAST WISCONSIN

9

LOGAN KERTSCHER

BRYAN MILLER

SOUTHEAST WISCONSIN

10

CALEB KUPHALL

JOE WOOD

SOUTHEAST WISCONSIN

11

VINCENT HYTRY

MICHAEL CLONINGER

SOUTHEAST WISCONSIN

12

MATT FIEBER

NICK ROUSE

SOUTHEAST WISCONSIN

13

TOBY VERTEIN

BRANDON STEVENS

SOUTHEAST WISCONSIN

14

GENE HENRICKS

MARK HENRICKS

SOUTHEAST WISCONSIN

15

CHAD SIBODA

JOHN SIBODA

SOUTHEAST WISCONSIN

16

TYCIAN HANSON II

TYCIAN HANSON

SOUTHEAST WISCONSIN

17

DANE JONES

REED JONES

SOUTHEAST WISCONSIN

WC1

JACOB KNIGHT

TIM JUST

SOUTHEAST WISCONSIN

WC2

SCOTT MILLER

DAN MILLER

SOUTHEAST WISCONSIN

WC3

LEO DEDERING

JOHN GARDNER

SOUTHEAST WISCONSIN

WC4

NICK WELTER

PETE WELTER

SOUTHEAST WISCONSIN

1

JAMES GOODPASTURE

SCOTT FISCHER

WAPPAPELLO

2

JERRY CARPENTER

JEFF SLINKARD

WAPPAPELLO

3

CURTIS BLACK

MIKE ALLISON

WAPPAPELLO

4

JERRY PYLES

BRIAN DENNIS

WAPPAPELLO

5

BRUCE HUTSON

ADAM HUTSON

WAPPAPELLO

6

GALE BRECKENRIDGE

DOUG CHEATAM

WAPPAPELLO

7

RON NISWONGER

DAN NISWONGER

WAPPAPELLO

8

TERRY YOUNG

TERRY HOLMES

WAPPAPELLO

9

JAMIE THURSTON

COLTON THURSTON

WAPPAPELLO

10

STEVE SEITER

STEVE HARDIN

WAPPAPELLO

11

DANNY LIVINGSTON

DIRK LIVINGSTON

WAPPAPELLO

12

RYAN HUTSON

JEREMIAH GRAY

WAPPAPELLO

WC1

DELL WALKER

DANNY WALKER

WAPPAPELLO

WC2

TROY FOWLER

JORDON FOWLER

WAPPAPELLO

WC3

DON LYNN

LARRY THURMAN

WAPPAPELLO

WC4

KEN OWENS

JUSTUN BUCHANAN

WAPPAPELLO

1

CLINT MARLER

PHIL DURACZ

MICHIANA

2

CARL PIEPER

DUSTY CLIFTON

MICHIANA

3

JOSH BRANDENBERGER

CHASE FENNEL

MICHIANA

4

BRIAN HENSLEY

KEN TUCKER

MICHIANA

5

LEE DURACZ

JEREMY BUNNELL

MICHIANA

6

CRAIG STANLEY

BRANDON STANLEY

MICHIANA

7

CLINT GRADELESS

JEFFREY GELLER

MICHIANA

8

KYLE SELJAN

TIM RASALA

MICHIANA

9

GERALD DURACZ

RICKY THOMPSON

MICHIANA

10

RUSS SOMMERS

MAX SOMMERS

MICHIANA

WC1

BOBBY NELSON

JOHN PRIDEMORE

MICHIANA

WC2

AMY KING

JAMI YOUNG

MICHIANA

1

BRIAN JACKSON

JIM SAWYER

LAKE CALUMET

2

RYAN WHITACRE

JAYPEE HEY

LAKE CALUMET

3

JOHN NOWACKI

JEFF DAY

LAKE CALUMET

4

JOE CHIARELLA

RICH HULEN

LAKE CALUMET

1

PETE SKIBBA

SHAWN KRUZITSKI

NORTH WISCONSIN

2

BRIAN KELLER

MIKE MAYAN

NORTH WISCONSIN

3

BILL SKINNER

CODY SHAW

NORTH WISCONSIN

4

JASON YEAGER

TED HEITSCHMIDT

NORTH WISCONSIN

5

BOB AHRNDT

SEAN NEELEY

NORTH WISCONSIN

6

DERREK NELSON

BEN BONIKOWSKE

NORTH WISCONSIN

7

FRED GOY

BRIAN PERZENTKA

NORTH WISCONSIN

8

JOSH KEENEY

JOHN BERRENS JR

NORTH WISCONSIN

9

JAKE KOEBERNIK

TIM DOBBINS

NORTH WISCONSIN

10

STEVE NEIMI

STEVE NEIMI JR

NORTH WISCONSIN

11

MIKE DURANT

BERT BRIESE

NORTH WISCONSIN

12

NOAH KRUZITSKI

DOUG KRUZITSKI

NORTH WISCONSIN

13

DOUGLAS CHAPIN

SHANNON NORDER

NORTH WISCONSIN

14

BRANDON MIER

JUSTIN KOPUT

NORTH WISCONSIN

15

NICK RENIER

SCOTT STEENO

NORTH WISCONSIN

16

RYAN YAEGER

JOSH WOLF

NORTH WISCONSIN

17

SCOTT KETTENHOVEN

KYLE KETTENHOVEN

NORTH WISCONSIN

18

ROBERT JAMES

MICHAELA JAMES

NORTH WISCONSIN

19

GEOFF WILLIAMS

JOSH MUSKEVITSCH

NORTH WISCONSIN

20

DOMINICK KIRKPATRICK

TERRY BERGER

NORTH WISCONSIN

21

EDDIE BERNDT

ED BERNDT

NORTH WISCONSIN

22

PAUL PRICKETTE

CHAD YAEGER

NORTH WISCONSIN

23

DONALD OKSANEN

GENE MAGIERA

NORTH WISCONSIN

24

CLYDE HANSON

ROBERT ECKSTEIN

NORTH WISCONSIN

WC1

JIMMY JUEL

RICH RHEIN

NORTH WISCONSIN

WC2

DAVID DISTERHAFT

DEAN DITTBERNER

NORTH WISCONSIN

WC3

REED ROSSIER

BRIAN NEWMAN

NORTH WISCONSIN

WC4

BRADLY THOMA

CHAD DOBBE

NORTH WISCONSIN

WC5

JOHN PLIWKO

BART PLIWKO

NORTH WISCONSIN

WC6

TYLER BUSS

SCOTT MROZINSKI

NORTH WISCONSIN

WC7

GREG KLUG

DYLAN MINCH

NORTH WISCONSIN

1

DAVE SANDERS

PETE BANACH

BRAIDWOOD

2

JERRY OLSEN

GRANT OLSEN

BRAIDWOOD

3

BRYAN PARTAK

NATHAN RAIMONDO

BRAIDWOOD

4

MARK STEWART

BRENT WYSOCK

BRAIDWOOD

5

RANDY MILLER

ANDY WEGNER

BRAIDWOOD

6

BRANDON SCHMOHE

JAKE BEGLER

BRAIDWOOD

7

JIM RURA

KEN ZAHN

BRAIDWOOD

8

DAVID BARNEY

TODD NEAL

BRAIDWOOD

9

JOE GEMMELL JR

MATT JANULIS

BRAIDWOOD

10

DAVE DAVIS

TOM GAWCZYNSKI

BRAIDWOOD

11

ROBERT POINTER

RICH BUSS

BRAIDWOOD

12

D.J. RAGAN

JAKE SCHULTZ

BRAIDWOOD

13

DAVE SCHULTZ

RYAN OLSEN

BRAIDWOOD

14

TONY COOK

SEAN COOK

BRAIDWOOD

15

BOB ALEXANDER

KYLE ALEXANDER

BRAIDWOOD

WC1

MIKE READING

DOUG LUEHRS

BRAIDWOOD

WC2

FRANK MONNETT

CHUCK SABIA

BRAIDWOOD

WC3

WILLIE THOMPSON

ANDREW ELIZONDO

BRAIDWOOD

WC4

DAVID BERENS

JEFF GAWLIK

BRAIDWOOD