AC Tournament Trail LLC



Home
   

Southeast Wisconsin
Director: John Essmann
S106W38745 State Road 67
Eagle, WI. 53119-1574

262-203-1843
Email
essmannj@yahoo.com

Choice Points Entry Form Top 200 Money

 

2020 Schedule
Dates
Lake / Ramp
Results
News
5/17/2020 Madison-Green Lantern-7am to 3pm results news
5/31/2020 Okauchee Lake-Foolery's-6am to 2pm results news
6/7/2020 Delavan Lake (additional details coming soon) results news
6/28/2020 Green Lake-Dodge Memorial Co. Park-6am to 2pm results news
8/23/2020 Madison-Green Lantern-6am to 2pm results news
9/13/2020 Okauchee Lake-Foolery's-7am to 3pm results news
9/27/2020 Madison-Green Lantern-7am to 3pm results news
ATTENTION: Visit us on Facebook at Angler's Choice Southeastern Wisconsin Division for updates, results and event photos.



Tentative 2020 Schedule (pending permits)

May 17th- Madison-Green Lantern-7am to 3pm
There is a $5 per man charge and you will receive $5 coupon for the Green Lantern

1) Ken Darton
2) Pete Welter / Nick Welter
3) Jay Wollenberg / Kevin Fassbind
4) Michael Williams / Greg Langley
5) Doug Becker / Bill Brunkow
6) Josh Pink
7) Richard Fenger / Rick Hanfler
8) Bryan Sokolik / Tim Just
9) Carl Finley / Jon Wojak
10) Nick Tasios / Kevin Schweer
11) Austin Rupers / Matt Horabik
12) George Artmann / Warren Zaren
13) Nick Carter / Jeremy Goodman
14) Reed Jones / Dane Jones
15) Paul Hausz / Matt Hilleshiem
16) Steve Lopez / Erik Lennartz
17) Tom Corrigan / Harley Ruppert
18) Chad Siboda / John Siboda





May 31st- Okauchee Lake-Foolery's-6am to 2pm
60 boat limit

1) Ken Darton
2) Pete Welter / Nick Welter
3) Jay Wollenberg / Kevin Fassbind
4) Richard Fenger / Rick Hanfler
5) Bryan Sokolik / Tim Just
6) Carl Finley / Jon Wojak
7) Nick Tasios / Kevin Schweer
8) Hays Reeling
9) Austin Rupers / Tim Pulizzano
10) George Artmann / Warren Zaren
11) Reed Jones / Dane Jones
12) Paul Hausz / Matt Hilleshiem
13) Steve Lopez / Erik Lennartz
14) Jake Knight / Mitch VanErt
15) Tom Corrigan / Harley Ruppert





June 7th- Delavan Lake (additional details coming soon)
60 boat limit

1) Pete Welter / Nick Welter
2) Jay Wollenberg / Kevin Fassbind
3) Richard Fenger / Rick Hanfler
4) Carl Finley / Jon Wojak
5) Doug Becker / Bill Brunkow
6) Nick Tasios / Kevin Schweer
7) Austin Rupers / Matt Horabik
8) George Artmann / Warren Zaren
9) Reed Jones / Dane Jones
10) Paul Hausz / Matt Hilleshiem
11) Tom Corrigan / Harley Ruppert





June 28th- Green Lake-Dodge Memorial Co. Park-6am to 2pm
60 boat limit

1) Pete Welter / Nick Welter
2) Jay Wollenberg / Kevin Fassbind
3) Bryan Sokolik / Tim Just
4) Carl Finley / Jon Wojak
5) Nick Tasios / Kevin Schweer
6) Austin Rupers / Tim Pulizzano
7) George Artmann / Warren Zaren
8) Reed Jones / Dane Jones
9) Tom Corrigan / Harley Ruppert
10) Josh Pink





August 23rd- Madison-Green Lantern-6am to 2pm
There is a $5 per man charge and you will receive $5 coupon for the Green Lantern

1) Pete Welter / Nick Welter
2) Jay Wollenberg / Kevin Fassbind
3) Carl Finley / Jon Wojak
4) Doug Becker / Bill Brunkow
5) Nick Tasios / Kevin Schweer
6) Austin Rupers / Matt Horabik
7) Reed Jones / Dane Jones
8) Josh Pink
9) Tom Corrigan / Harley Ruppert





September 13th- Okauchee Lake-Foolery's-7am to 3pm
60 boat limit

1) Ken Darton
2) Pete Welter / Nick Welter
3) Jay Wollenberg / Kevin Fassbind
4) Carl Finley / Jon Wojak
5) Nick Tasios / Kevin Schweer
6) Austin Rupers / Tim Pulizzano
7) Reed Jones / Dane Jones
8) Tom Corrigan / Harley Ruppert





September 27th- Madison-Green Lantern-7am to 3pm
There is a $5 per man charge and you will receive $5 coupon for the Green Lantern

1) Pete Welter / Nick Welter
2) Jay Wollenberg / Kevin Fassbind
3) Carl Finley / Jon Wojak
4) Nick Tasios / Kevin Schweer
5) Austin Rupers / Tim Pulizzano
6) Nick Carter / Jeremy Goodman
7) Reed Jones / Dane Jones
8) Josh Pink
9) Tom Corrigan / Harley Ruppert









Congrats to our AOY TEAM Jay Wollenberg and Kevin Fassbind and to ALL of our Championship qualifiers. To everyone that fished with us thank you for a great season and we look forward to seeing you all next year.


1
JAY WOLLENBERG
KEVIN FASSBIND

2
SPENCER HAHN
ADAM STAMM

3
VINCENT HYTRY
MICHAEL CLONINGER

4
STEVE LOPEZ
NATHAN WIRSBINSKY

5
CARL FINLEY
JON WOJAK

6
LOGAN KERTSCHER
BRYAN MILLER

7
DUANE WITZLIB
JOHN S SIBODA

8
AUSTIN RUPERS
TIM PULIZZANO

9
GENE HENRICKS
MARK HENRICKS

10
DAN HIGHT
CORTES MACACHOR

11
DANE JONES
REED JONES

12
NICK ROUSE
DAVE ROUSE

13
HARRY MARSH II
HARRY MARSH III

14
MITCH MALONEY
CHRIS FLANAGAN

15
BEN WANKE
BRAD MERGENER

16
CALEB KUPHALL
MITCH VAN ERT

17
TYLER ZIMMERMAN
MAX GEYER

18
PETE WELTER
NICK WELTER

WC1
BRYAN SOKOLIK
TIM JUST

WC2
KEN BROWN
JIM OMALLEY

WC3
JOSH ROSE
ALEX LOVAS

WC4
CHAD SIBODA
JOHN SIBODA

WC5
TYCIAN HANSON
TAVIS SCHLOSNER